Уинипег Блу Бомбърс в нарушение при загуба при откриването на сезона от Alouettes
Global News | 2024-06-07 | 06:49:34

Уинипег Блу Бомбърс изпуснаха много от титулярите си в предсезона и определено показаха, че започват редовния сезон.

Бомбардировачите имаха три загуби при неравномерна загуба от 27-12 при откриването на сезона от Монреал Алует в реванша за Купата на Грей в четвъртък на стадион „Принсес Ауто“.

Това е първият път от 2018 г., когато Бомбардировачите започнаха сезона с поражение и това е едва четвъртата им загуба на домашния терен от 2018 г. насам.

Бомбардировачите генерираха само 284 ярда нето в атака и над 80 от тези ярда дойдоха на последния удар на Бомбърс в мача, когато резултатът беше вече е решено.

Старши треньорът Майк О'Шей пое вината, че отборът му не беше готов за началото на сезона.

„Не знам дали съм ги подготвил достатъчно добре за този — каза О'Шей. „Просто липсваше тази стъпка, липсваше малко от този футболен усет, докато вървяхме. Мисля, че можехме да свършим по-добра работа. Можех да свърша по-добра работа, за да ги подготвя. Тези последни тренировки в тренировъчния лагер вероятно можеха да бъдат малко по-различни.

„Повече съм ядосан на себе си, че вероятно виждам това да идва и не правя достатъчно за това.“

Извънредни новини от Канада и от целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Но О’Шей все още не съжалява, че даде почивка на много титуляри за предсезона.

„Не мисля, че ветеранската група наистина трябва да играе“, каза той. „Не знам дали бих променил тази идея.“

Получателят на Alouettes Тайсън Филпот отбеляза чифт тъчдауни на 141 ярда, докато куотърбекът на Als Коди Фахардо подаде за 254 ярда с 2 TD и един избор.

Куотърбекът Зак Коларос не изглеждаше както обикновено и завърши 20 от своите 33 подавания само за 209 ярда. Той също така направи прихващане и беше уволнен два пъти.

„Определено ми се иска да бях играл по-добре“, каза Коларос. „Трябва да направя адски много по-добре за нас. И ние ще се подобрим.“

Коларос не направи нито едно щракване в предсезона и това беше първото му игрово действие след 110-ия мач на Grey Cup през ноември.

„Никога не искате да изпадате в паника след един мач“, каза Коларос. „Трябва да продължим да се ангажираме един с друг ден след ден и каквото и да е, за да станеш по-добър. За един мъж всеки трябва да се погледне в огледалото и да се върне тук утре и да бъде критичен към играта.“

Рънбекът Брейди Оливейра беше държан само на 38 ярда при бързане. Dalton Schoen беше водещ приемник на Bombers с пет уловки за 62 ярда. Джони Августин вкара единствения им тъчдаун с по-малко от две минути оставащи през четвъртата четвърт, за да направи резултата малко по-уважаван.

Нападението на Bombers и специалните екипи изглеждаха особено ръждясали. Новият завърнал се Майрън Мичъл се провали при връщане на пънт, което доведе до тъчдаун Alouettes още на следващата игра. Не се получи много, тъй като ветеранът ритник Серхио Кастило пропусна два опита за гол от игра и реализиране при загубата.

„Това е само първата седмица“, каза дефанзивният край Уили Джеферсън. „Предстои ни дълъг сезон. Не сме склонни да губим много мачове у дома, така че просто останете с нас. Ще бъде по-добре.“

Приемникът на Бомбърс Кени Лоулър трябваше да напусне играта през първото полувреме с контузия в горната част на тялото.

Уинипег вече има рекорд от 37-4 на домашно поле от 2018 г. насам.

Бомбардировачите отново ще отидат в търсене на първата си победа в мач от две седмици срещу Отава РедБлекс следващия четвъртък.